چگونگی تاسیس

چگونگی تأسیس

در سال 1394 با نیت جمعی از سرمایه‌گذاران فعال بخش خصوصی در حوزه هنر، جهت کسب انتفاع و مشارکت در بسط این حوزه از طریق توسعه هنر در سطح بین المللی ایده تشکیل " شرکت گروه توسعه هنر ایران " (سهامی عام) شکل گرفت و جلساتی با فعالان بخش خصوصی با حضور وزیر محترم وقت تشکیل شد. در پی این تصمیم جلسات کمیته اجرایی به صورت ادواری برگزار و پیگیری امور توسط تیم اجرایی شرکت آغاز گردید.

پس از آن طرح کسب و کار توجیهی برای شرکت هلدینگ سهامی عام (نهاد مالی) مطابق نمونه سازمان بورس اوراق بهادار، با نظر کمیته اجرایی و وزیر محترم تهیه و اساسنامه نمونه تکمیل شد.

در نهایت در همان سال جلسه ای با حضور برخی از موسسان که موافقت اولیه داشتند، در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور ریاست وقت سازمان بورس و اوراق بهادار برگزار شد و گزارش توجیهی، موضوع اساسنامه، نام و نوع شرکت و همچنین سایر تصمیمات  کمیته اجرایی مصوب شد و اعضای هیئت موسس نیز انتخاب شدند.

در گام بعد مدارک، طی فرآیند اخذ موافقت اصولی از سازمان بورس و اوراق بهادار به سبا ارسال شد و بطور همزمان، پیگیری جمع آوری مبالغ از سهامدارانی که اعلام آمادگی نموده بودند، نیز آغاز گردید. در اوایل سال 1395 موافقت اصولی از سبا و نامه تاییدیه نام از سازمان بورس اوراق بهادار، خطاب به اداره ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری اخذ و متعاقبا تایید نام شرکت با نام "گروه توسعه هنر ایران" دریافت شد.

این شرکت افتخار آن را دارد اولین شرکت در حوزه هنر، ثبت شده نزد سازمان بورس و اوراق بهادار باشد و در این راستا برای درج در تابلو بورس و اوراق بهادر، پرونده فعالیت جدیدی برای آن با عنوان "گروه فعالیت‌های هنری، سرگرمی و خلاقانه" ایجاد و نماد "وهنر" برای آن در نظر گرفته شد.

عضویت در خبرنامه

كاربر محترم جهت عضويت در خبرنامه الكترونيكی سايت، لطفا ایمیل خود را در فرم روبرو دارد نمایید
Iran Art Group
آدرس ما : تهران، خیابان آفریقا، خیابان بیست و یکم، پلاک 5
تلفن : 88883578 - 88771370
آدرس ایمیل : stocks@irantosehonar.ir
تمامی حقوق اين سايت متعلق به توسعه هنر ایران می باشد طراحی و اجرا توسط برآیند